×

How to Detox Your Life 5 Tips

Dzisiejszy wpis będzie nie tylko o detoksie ciała czy umysłu. Zainteresowana/y? Czytaj dalej!

Detox why not? Today's post will not only be about your body detox but also a mind detox. Interested? Keep reading!1. Czas Dla Siebie

Każdy zasługuje na czas tylko dla siebie, nie tylko dlatego że jesteś mamą, pracujesz i studiujesz cieżko czy ostatnio nie miałaś czasu o siebie zadbać.
Poświęć sobie tyle czasu wolnego ile tylko możesz! To może być cały dzień, czy na przykład godzinka dziennie  ale niech to będzie czas tylko dla Ciebie.

Możesz w tym czasie pójść do fryzjera, zrobić manicure, maseczkę, wziąć długą kąpiel, spotkać się ze znajomymi, posłuchać ulubionej muzyki, pośpiewać, potańczyć czy pójść na kawę z ulubioną książką czy magazynem.
Jeżeli te propozycje są zbyt oczywiste to możesz pójść dalej, znaleźć nowe hobby, zrobić coś czego do tej pory nigdy nie próbowałaś czy wybrać się do SPA czy na city break'a.
Wachlarz propozycji na spędzenie czasu wolnego jest niewyczerpany. Wszystko zależy od Twojego pomysłu i zapału.
Spędzanie czasu ze sobą jest ważne dla dobrego samopoczucia. Powinno być ono przyjemnością, dlatego wybierz taki rodzaj aktywności, który sprawi że będziesz szczęśliwa/y.

1. Time for Yourself

Everyone deserves a time only to oneself, because you're a mum, work and study hard or have no time to look after yourself.
Take as much time off just for yourself as you can! It can be a whole day or just an hour a day but this is only and just for you.

You can decide to go to a hairdresser, do nails or beauty mask, have a long bath, catch up with friends or go for coffee with a favourite book or magazine. If these are too obvious and common to you then you can explore a bit more, discover a new hobby, read a new book, do something new, go to the cinema. Choices are endless.
Spending time with just yourself is important for your well-being. It should also be pleasant and enjoyable time to you so do whatever makes you happy.


2. Pożegnaj toksycznych ludzi

Są to ludzie którzy nie dodają żadnej wartości do twojego życia i którzy tylko krążą przy Tobie ale nie oferują Ci nic w zamian. Ci ludzie zabierają twoją energię a potem pozostawiają Cię zdołowaną i 'wypraną' z chęci życia i dobrego samopoczucia.
Takie osoby powinny się znaleźć jak najdalej od Ciebie, szczególnie jeśli są zbyt krytyczni na Twój temat i zawsze mają coś negatywnego do powiedzenia.
Spędzaj czas z ludźmi którzy są pozytywni, optymistyczni, zachęcający, otwarci ponieważ otaczanie się nimi wydobędzie Twoją lepszą stronę.
Spędzanie czasu z toksycznymi ludźmi nie jest dla Ciebie dobre gdyż ich sposób zachowania, myślenia i mówienia przejdzie na Ciebie. Nie dołuj, że musisz się z nimi pożegnać, szczególnie gdy chodzi o wieloletnią 'przyjaźń'. Życie jest zbyt krótkie aby się martwić i powinno przede wszystkim cieszyć!
Patrząc na to z dłuższej perspektywy, da Ci to więcej plusów, pozwoli 'zabłyszczeć', rozwinąć się i doda Ci pozytywnej energii, której tak bardzo potrzebujesz!

2. Say goodbye to toxic people

These are the people that don't add value to your life and just hang around you but don't offer you anything. These peeps are close only to take off you leaving you down and drained.
Such people should go away from your life especially when they're too judgmental about you, always have something negative to say.
Spend time with people that are encouraging, uplifting, positive and optimistic as this brings out the best part of yourself.
Spending time with negative and toxic people isn't good as soon you'll start thinking and acting like them. Don't feel down to say goodbye to those as life is simply to short to worry and should be all but enjoyable to live!
In the long term this split will give you more benefits, allow to grow and shine and give a boost of energy you need!

3. Zapisuj swoje myśli, pomysły i uczucia

Stwórz swój własny dzienniczek myśli, pomysłów i cytatów które lubisz najbardziej. Gdziekolwiek usłyszysz czy zobaczysz cytat z którym się identyfikujesz i znaczy dla Ciebie wiele zapisz go!
Zapisuj swoje uczucia, pomogą Ci wyrzucić z siebie cały ciężar który kryje się na Twoich barkach i w Twojej głowie.
Przelewanie myśli na papier pomaga poznać głębiej samego siebie, oczyścić umysł z myśli a także umieć je nazwać.

3. Write down your thoughts, ideas and feelings

Create your own journal of thoughts, ideas or quotations that you enjoy the most. Whenever you hear or see a nice sentence than means a lot to you make a note of it!
Also write down your feelings as this helps you to offload if you carry a big load of stuff in your life and head at present.
It not only helps to get to know yourself better but also to clarify your thoughts and feelings, name them and detox your mind.


4. Oczyść Swój Umysł i Rusz Się!

Jak tylko oczyścisz ciało, umysł oraz świat wokół siebie szybko odkryjesz cel życia, optymizm a nowe pomysły zaczną do Ciebie napływać ze wzmożoną siłą.
Będziesz chcieć więcej, może nowego stylu życia, diety, hobby czy siłowni. Może nawet nowej pracy czy związku...
Po oczyszczeniu będziesz również gotowa zacząć nowy rozdział w życiu.
Twoje Życie jest Twoim Rozumem a Twój Rozum jest Twoim Życiem!

4. Detox Your Mind and Get Moving!

After you're done with the whole process of detox in your life the optimism, purpose and fresh ideas will start coming towards you.
You'll start wanting more, maybe a new way of life, a diet, a new hobby, gym? Maybe even a new job or a relationship...
After detox is done you can start a new chapter in your life, be new you.
Your Life is your Mind and Your Mind is Your Life!5. Posprzątaj i Wyczyść

Te dwa aspekty życia mają działanie silnie terapeutyczne.
Wysprzątaj z szafy wszystkie niechciane i nienoszone rzeczy, kosmetyki i biżuterię. Te których nie potrzebujesz oddaj na dobroczynność, czy znajomym lub sprzedaj na aukcji interenetowej. Rzeczy zniszczone i trwale zabrudzone wyrzuć bez sentymentu.
Da Ci to nie tylko więcej miejsca ale także pozwoli zauważyć nowe możliwości i otworzyć umysł!

5. Clean up and Clear Out

This is not only good to you but is acting as a powerful therapy too!
Clean all unwanted pieces of clothes, jewelry and make up. Donate, give out to friends or sell them on-line. Things that are permanently dirty or damaged throw away without much thinking.
This will not only give you more space but also allow you to see more possibilities and open your mind!


12 komentarzy:

 1. Z wieloma rzeczami, które poruszyłaś zgadzam się całkowicie, ale dla niektórych to tak wygląda ich życie, wprowadzone zmiany zostały na stałe, nie mogę zgodzić się tylko co do wiecznie uśmiechniętych osób, które nam kadzą, ja wolę mieć przyjaciół, którzy powiedzą mi prawdę, ktoś musi. Natomiast malkontentów, wampirów energetycznych unikam jak ognia. Wiecznie gderający, narzekający i tkwiący w swoim punkcie, brrrr. Wiem ,jedno, że jeżeli myślimy pozytywnie, przyciągamy do siebie dobre fale. Jeśli dla kogoś, szklanka wody tylko do połowy jest pełna, niech jej zawartość przeleje do mniejszej. Żyje się tylko raz, i lepiej robić to świadomie, bo każdy dzień jest ważny, a życie nie składa się z tych wielkich dni, wielkich wydarzeń, ale z tych maleńkich kropelek wodospadu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj tak wampirom energetycznym i wiecznie niezadowolonym z życia, narzekającym ludziom mówię stanowcze nie!
  Dlatego warto robić detox 'przyjaciół' i osób którymi się otaczamy.
  Tak jak mówisz nauczmy się cieszyć z małych rzeczy, doceniać je i nauczyć budować nasze szczęście krok po kroku. pzdr :)

  OdpowiedzUsuń
 3. mój ostatni rok to pasmo wszelkich zmian, nowe mieszkanie, porzucenie narzeczonego, nowy związek, itd , czuje że żyję, mimo tych intensywnych zmian :)
  PorcelainDesire

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobry temat postu kochana, zgadzam się w 100% z tym, co napisałaś. Stosuję się do tych zasad od dawna i powiem, że to naprawde pomaga w życiu, a poza tym to oczywiście każdy powinien sobie dopasować sposoby do siebie, mi bardzo pasuje pisanie "pamiętnika" porządkuje to mój rozszalały nieco umysł, pomaga wszystko ocenić z dystansu i czasami przypomnieć pewne zdarzenia, o których zdążyłam zapomnieć hih :D

  Buziaki :**

  OdpowiedzUsuń
 5. Własnie taki post dziś mi się przydał. Czas dla nas samych jest bardzo ważny - wiem to z doświadczenia. Ja staram się stosować do tych zasad od krótkiego czasu i jest lepiej, choć czasami jeszcze jest trudno, ale chwile zwątpienia są zawsze, nieprawdaż?:)
  Sandicious

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny post:) Punkt nr 5 wykonany, ostatnio wszystkie ubrania z szafy przejrzane i się okazało, że tyle nienoszonych rzeczy się tam znalazło, że szok:) Rzeczy oddane, komuś się na pewno bardziej przydadzą niż mi. W szafie lżej i teraz nawet wiem co w niej mam :)
  pozdrawiam
  Monika

  OdpowiedzUsuń
 7. Jasne ze chwile zwatpienia sie zdarzaja, kazdemu tez Tak Mam. Ale wtedy pamietam do czego daze i zapominam o zwatpieniu. Najwazniejsze to robic sobie dobrze I Tak aby byc szczesliwym! Pzdr Dzieki Za odwiedzinki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. U mnie tez szafa wyczyszczona Jeszcze Tylko ostatnie sztuki Na aukcjach internetowych sprzedam I po zawodach! Nareszcie Skypie sie Na klasykach w Szafie :) Pzdr

  OdpowiedzUsuń
 9. mocny tekst ale bardzo dużo prawdy napisałaś, często trzeba przeprowadzić wielopoziomowy detoks aby się wyzwolić, przejść pewien etap i zacząć od nowa

  OdpowiedzUsuń
 10. Szczególnie bliska jest mi metoda z zapisywaniem myśli - prowadzę dziennik, a także notuję cytaty i pomysły. Z jednej strony oczyszczam w ten sposób głowę z natłoku myśli, z drugiej - tworzę bazę inspiracji, do których w każdej chwili mogę wrócić. Bardzo przydatne (także w pracy!)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się i uważam że taki zeszyt myśli jest lepszy niż terapeuta :) każdy powinien taki mieć :)

   Usuń

Copyright © 2016 Adriana Style , Blogger