×

Passion of Photography - Pasja fotografowania

Hej!

Już chyba dobrze zdążyliście poznać mnie od strony przed obiektywem, którą, nie ukrywam bardzo lubię. I jak dotąd większość postów była właśnie w takiej formie przedstawiona.
Ale mam dziś dla Was miłą niespodziankę.
To co kocham najbardziej to praca za obiektywem! Bo robić zdjęcia to jak kochać, oddychać, poszukiwać szczęścia (przynajmniej dla mnie :D)
Każdy kadr to cząstka mnie, coś co stworzyłam sama od początku, to chwila którą chciałam zatrzymać na dłużej i dla tego właśnie momentu, wyrazu twarzy, powiewu włosów na wietrze, uśmiechu, gestu, ruchu ciała robię zdjęcia. I tworzę je nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych.
Stać za obiektywem szukając odpowiedniego kadru, klimatu, ujęcia, jednocześnie kombinując ze światłem, tłem, postaciami i poszukiwać tej jednej jedynej chwili gdy coś zaciekawi, zainspiruje, urzeknie jest już cząstką mnie. I ostatnio coraz bardziej do tego tęsknie...
Gdy mam aparat w ręcę czuję się wolna, spełniona. Bez fotografii nie czułabym się sobą, nie byłabym komplenta.
Chciałam więc podzielić się z Wami próbką moich własnych zdjęć.
Ja wiem, że to dopiero początek mojej pasji, bo mam za sobą  tylko 10-tygodniowy kurs fotografii w jednym z college-ów w UK...że wiele przede mną, ale kocham to i chcę to robić.

Komentarze jak i konstruktywna krytyka będą mile widziane.
Pozdrawiam innych zafascynowanych fotografią i jej magią!

Zdjęcia robione były latem w Polsce, Puławy nad Wisłą
Aparat: Nikon D80
ISO: 1400
F-stop: f/11
Model: Patryk
Zdjęcia/Photos: ja


10 komentarzy:

 1. Powiem Ci, że masz do tego rękę :)
  Coś w tych zdjęciach jest, czekam na więcej Twojej twórczości.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. no no, te zdjęcia nie wyglądają na początkującego fotografa. Wygląda na to że czujesz to. Czekam na więcej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję, wcześniej w moich rękach były aparaty na klisze lub proste turystyczne cyfrówki. To był pierwszy raz kiedy trzymałam półprofesjonalnego dużego Nikona i wyszło bardzo fajnie. Powiem szczere, bardzo zadowolona z siebie byłam jak na ten pierszy raz:D dlatego sama zakupiłam lepszy aparat. Teraz nie da się porównać jakości zdjęć do tego do czego byłam wcześniej przyzwyczajona. To daje mi dużo satysfakcji. Wiem, że i Ty lubisz robić zdjęcia więc życzę rozwoju i satysfakcji. Pzdr

  OdpowiedzUsuń
 4. Ładne zdjęcia, widać, że to Ci sprawia przyjemność :) oby tak dalej i żebyś miała czas na swoje nowe hobby, bo ono wciąga! Wiem coś o tym, mam w domu takiego zapaleńca :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Zarażasz pasją, czekam na więcej!

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne zdjęcia :) Fotografia to trudna sztuka, ja jeszcze mam sporo przed sobą do nauczenia się :)
  www.evelinebison.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Cóż, dość słodkości nadchodzi konstruktywna krytyka. Cały ten opis i potok słów zapowiadał zdjęcia typu "wow", a są zdjęcia typu "no spoko". Moja rada to więcej skromności bo lepszy jest, krótki opis niż taki który ma zapowiadać niewiadomo jakie fajerwerki. Poza tym niech fotografia samaprzemówi. Rzecz druga, techniczna, a mianowicie ISO. Jak na zdjecia w słoneczny dzien ta czułość jest zdecydowanie za wysoka i powoduje straszne szumy. Może nie widać ich na ekranie w internecie gdyż to ok 100 dpi, ale przy wydruku rzędu 300 dpi będzie to widoczne. Trzecia sprawa to to, iż nie rozumiem fotografowania na stałej przysłonie, przecież nie do każdego kadru pasuje taki otwór. A na koniec chciałbym Ci poradzić byś następnym razem darowała sobie wypisywanie modelu aparatu i wszystkich jego parametrów bo to zbędna wiedza dla odbiorcy, poza tym jak powiedział mi kiedyś pewien fotograf "nie liczy się wielkość przyrodzenia, a sposób prowadzenia" i dobry fotograf zrobi zdjęcie kartonem po butach.
  P. S. Zdjęcia nie są koszmarne i nie chce Ci dopiec tylko poradzić tak jak mi poradzono. Powodzenia w dalszej przygodzi z fotografią.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdjęcia niebanalne, gustowne i bardzo poprawne choć wolałbym widzieć je z jakąś modelką w roli głównej :-D

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetne zdjęcia! Ja ostatnio zauważyłem, że robienie zdjęć sprawia mi coraz większą przyjemność. Powodzenia w pasji :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Adriana Style , Blogger