×

Koszule Polskiej Marki Patricia S

W ostatnim wpisie mówiłam Wam o tym, że powinniśmy wspierać rodzimą produkcję.
Nie wiem czy podzielacie moje zdanie w tej kwestii, ale uważam, że to nasz obywatelski ale i konsumencki obowiązek, szczególnie teraz w tym trudnym dla gospodarki czasie.
Kiedy zrobiłam sondę na moim profilu Instagram o tym czy wybór kraju z którego pochodzą wasze ubrania ma dla Was znaczenie to 80% z Was nie zastanawia się nad tym zupełnie. Trochę to zasmucające. Dlatego nie bądźmy obojetni w tej kwestii.


Jeżeli mam wybór czy wspierać szwalnie i masową produkcję Chin czy Bangladeshu wybieram Polskę - bo tu szwalnie nie płacą nikomu $10 na miesiąc.
Dodatkowo polska produkcja jest lepsza gatunkowo i jakościowo niż tzw. ‘mass production’.
Oczywiście za lepszą jakość trzeba więcej zapłacić, więcej niż za sieciówkową masówke, ale coś za coś.
Jeżeli mam wybór, to z niego korzystam. Najczęściej moje zakupy sa przemyślane, sprawdzam metki, a więc skład i skąd pochodzi dana rzecz.
Nie kupuje 100% akrylu, nylonu, poliestru i innego nie oddychającego tworzywa sztucznego.
Oczywiście zgadzam się na zakup jeżeli tego poliestru nie ma za dużo, jeżeli nie przekracza on 50% składu, bo dzięi niemu tkanina jest wytrzymalsza oraz mocniejsza w użytkowaniu, ale metki ze składem zawsze sprawdzam.
Stawiam na dobry skład z wysoką zawartością % naturalnych tkanin jak len, bawełna, wełna, kaszmir, jedwab oraz syntetycznych lecz najbardziej zbliżonych swoimi właściwościami do tych naturalnych jak wiskoza czy modal.

Jeżeli mój wybór pada na ubranie gdzie 50% jego składu (lub więcej) zawiera dobre gatunkowo tkaniny kupuje bez wahania.


Hey! Użyj mojego 15% kodu zniżkowego BBVPGTKU na wszystkie akcesoria i etui na telefon na stronie www.idealofsweden.com tutaj
Przy zakupie nie zapomnij wpisać kodu zniżkowego!
You can use my code BBVPGTKU at checkout to get 15% off your entire purchase at IDEAL OF SWEDEN here


                                        Follow me on: 
                                           Instagram
                                          LookbookMarka Patrizias, projektująca i szyjąca bluzki i koszule damskie to polska firma, działająca na rodzimym rynku już ponad ćwierć wieku.
Z mottem marki ''bo prawdziwe piękno jest w nas'' może się utożsamić każda z nas.
Patrizias ma obecnie dwa sklepy stacjonarne w Gdańsku, ale prowadzą również sprzedaż on-line.
Do oferty sprzedaży regularnie dochodzą nowe wzory i kroje, więc jest w czym wybierać.
Osobiście mam kilku faworytów spośród dostępnych kolekcji i uważam, że dobrej gatunkowo koszuli nigdy dość w naszych szafach. Koszula to bowiem baza do wielu stylizacji, to także niezastąpiona klasyka.
W dzień gdy nie masz się w co ubrać, to najczęściej koszula i jeansy przychodzą Ci z pomocą - duet idealny i niezawodny za każdym razem. Zgodzisz się z tym?
Moja koszula to ponad 90% jedwabiu. Zakochałam się w tej lekkości i delikatności tkaniny, lekkim nienarzucającym się i spokojnym kolorze oraz tym jak układa się na ciele.
Tego polskiego producenta znajdziecie na Instagramie oraz na Facebook. Napiszcie do nich wiadomość DM jeśli coś wpadnie Wam w oko.
Koniecznie podejrzyjcie co robią i czym się zajmują a jestem pewna, że zostaniecie u nich na dłużej.W mojej szafie znajduje się coraz więcej rzeczy z Polski, co bardzo cieszy.
Chcę kontynuować przybliżanie Wam rodzimych marek, więc w tym roku ruszam z cyklem wpisów na ten temat. Czy podoba Wam się taki pomysł?


2 komentarze:

  1. Ciekawy wpis! Masz rację, wspieranie rodzimej produkcji ma znaczenie. Wybór jakości ponad ilość to dobra, świadoma decyzja. Jakość i skład ubrań są naprawdę ważne, dlatego warto kierować się tymi aspektami w doborze ubrań, które gromadzimy w naszych szafach. 👚

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię takie koszule, jedne z lepszych. Super

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Adriana Style , Blogger