×

Favourite Cosmetic of February - Coconut Oil

Przez ostatnie 5 tygodni testowałam olej kokosowy nie tylko w kuchni, do gotowania, pieczenia czy smażenia ale i w pielęgnacji skóry.
Olej kokosowy stosowałam bowiem jako balsam do ciała, zamiast oliwki dla dzieci czy tradycyjnego balsamu jakiego używałam dotychczas, do smarowania twarzy na noc, do rzęs, brwi, na końcówki włosów.
Muszę przyznać, że świetnie się sprawdził zarówno w kuchni jak i na skórze.
Zostawia on delikatny i przyjemny zapach a skóra jest pięknie nawilżona zupełnie tak samo jak po oliwce.
Ponieważ produkt jest wielofukcyjny i ma szereg zastosowań, a jego cena nie jest zbyt wygórowana polecam go każdemu.
Prawdziwy olej kokosowy jest produktem w 100% naturalnym, bez sztucznych konswerwantów, barwników, polepszaczy smaku. Ten najwyższej jakości i najbardziej odpowiedni dla nas to bezzapachowy, organiczny, etra virgin, tłoczony na zimno i z pierwszego tłoczenia. Musi też być nieraktyfikowany.
Dziś pokażę Wam dwa oleje które już wypróbowałam i które spełniają powyższe kryteria. Jeden kupiłam w UK - to Kirkland Signature z Costco tutaj, drugi z Jarrow Formulas przyleciał do mnie z USA tu. Do zakupów z USA doliczany jest tax czyli podatek, który musicie opłacić osobno. Warto o tym wiedzieć robiąc takie zakupy.
Na polskim rynku polecam Wam ten produkt tu - został mi on polecony przez dieteyka i spełnia powyższe kryteria najwyższej jakości.


Over the last five weeks I tested a fantastic coconut oil not only in the kitchen while cooking, baking or frying but also in daily skin care. 
I used coconut oil as a body lotion, instead of baby oil or traditional lotion, to moisturize my face before going to bed, I applied it on my eyelashes, eyebrows, on the tip of hair. I have to admit, we has proved itself both in the kitchen and in skin care. 
Oil leaves your skin soft and moisturized with pleasant scent. 
As the product can be used in many ways and its price is not too high I would recommend it to everyone. The real coconut is 100% natural, without preservatives, artificial colourings, flavor enhancers etc. 
The highest quality oil that can be used in the kitchen is odorless, Organic, Extra virgin, Cold-Pressed and Unrefined
Today I'll show you two oils that have already tried and tested which have met the above criteria. 
Kirkland Signature from Costco Wholesale store here is my first choice. It is also the cheapest option I found across many websites and stores.
You can sign up to be a Costco member in many places i.e.: shopping centers, at Costco store or in some workplaces where Costco representatives arrive to introduce their offer. You can also get an entry with a Costco member as they're allowed one person with them on their entry.
My second choice is Coconut Oil by Jarrow Formulas that came to me from USA and can be bought on-line here.
Any purchase from USA has duty charges on top of your bill, so please bear it in mind as you would need to pay them separately.

***You can use refined coconut oil as a cosmetic, but not in the kitchen to bake, cook, fry or add to your salad or coctail.Polecę Wam też taki, który możecie kupić sobie w Polsce tu.
Nie proponowałabym kupować oleju kokosowego w pierszym lepszym markecie, gdyż producenci celowo nie zamieszczają istotnych informacji na etykietach produktów i nie będziemy wiedzieć czy jest raktyfikowany czy nie, organiczny, extra virgin czy też nie. Ma też być tłoczony na zimno.

Dobrej jakości olej kupimy w okolicach 30-60 zł za litr. Tańsze odpowiedniki to czego szukamy, produkt raktyfikowany chemicznie i pozbawiony właściwości odżywczo-leczniczych.

Skóra twarzy po zastosowaniu oleju kokosowego jest pełna blasku. Wiele osób pytało mnie co się dzieje z moją cerą, że fantastycznie wyglądam, że promienieje. To zasługa oleju!
Kiedy rano wstaje aby przemyć buzie po nocnej maseczce kremie z oleju cera jest cudna!
Nie spotkałam chyba jeszcze kosmetyku, który by zrobił mojej cerze tyle dobrego za tak niewielką kwotę. Nie pojawiają się już wypryski, które często wcześniej miałam, zaczerwienienia skóry zmniejszyły się. Mam dośc problematyczną cerę i olej świetnie sobie z nią poradził.

Dzieczyny, zamiast kupować i balsam i oliwkę i olej do smażenia i serum na rozdwojone końcówki możecie śmiało zakupić jeden produkt do tych wszystkich czynności - właśnie olej kokosowy!
Wydacie mniej pieniędzy a zyskacie dużo więcej zdrowia niż wam się wydaje.

W kuchni używam już wyłącznie oleju kokosowego, dodaję go także do koktajli z mleczka kokosowego, do zup, sosów, smażenia. Oprócz niego stosuję też sporadycznie masło klarowane.
Jedną z wielu zalet tego oleju jest to, iż pomaga spalać kalorie. Brzmi jak bajka? Otóż nie!
Przez ostatnie 5 tygodni diety z dietetykiem i trenerem personalnym schudłam 5 kg i w większości jest to zasługa właśnie tego cudownego produktu, o którym tu piszę.
Zjadam średnio od 3-4 łyżek oleju kokosowego dziennie i chudnę :) Nie zjadałam go na surowo, tylko tak jak pisałam w koktajlach, w sałatkach, smażone, duszone, w sosach itd.
Oczywiście zmieniłam nawyki żywieniowe i wielu rzeczy nie wolno mi spożywać, ale jeśli zaczniecie bardziej świadomie dbać o waszą skórę i to co jjecie, to gwarantuje, że osiągnięcie podobne rezultaty co ja!

Początkowo czułam że moje jedzenie pachnie i smakuje kokoskiem, ale przyzwyczaiłam się do tego szybko. Jedzenie smakuje teraz wybornie a ja wiem, że spożywam samo zdrowie.
Jeżeli przeszkadza Wam ten nowy smak proponuję dodać odrobinkę soli, ale nie zwykłej jodowanej z marketu tylko różowej himalajskiej - ta ma dla nas najwięcej mikro i makroelementów i służy zdrowiu, do znalezienia tu.

Spożywanie oleju kokosowego to także lepsze funkcjonowanie mózgu, układu nerwowego a kwas laurynowy zawarty w oleju ma działanie anty-bakteryjne, anty-wirusowei anty-grzybicze i pomaga w leczeniu zakażeń. Olej z kokoska pomaga zmiejszyć łaknienie, poprawia poziom cholesterolu we krwi i zmniejsza ryzyko chorób serca, łagodzi napady padaczkowe i epilepsje, polepsza funkcje mózgu u chorych na Alzheimera i spalanie tłuszczu w jamie brzusznej.
Olej ma właściwości lecznicze i odżywcze, chroni włosy przed uszkodzeniami, nawilża skórę i działa jak krem przeciwsłoneczny. Wydłuża również lata życia :)

Więcej informacji o produkcie znajdziecie tutaj

Gorąco polecam!

I will also recommend you one you can buy in Poland here
I don't advise you to buy coconut oil in first supermarket, as producers deliberately do not include relevant information on product labels and it's not guaranteed oil is unrefined, organic, extra virgin or not. It also has to be cold pressed as mentioned above. Good quality oil is priced 30-60 zł per liter or approx. 10-15 ponds a kg. Cheaper products will be chemically modified and nutritionally deficient in therapeutic and nutritious properties. 

Many people have asked me what is happening with my complexion that looks fantastic. This is due to the oil! Your skin is full of radiance after applying coconut oil . 
When I get up in the morning to wash the mask off my face complexion is marvelous! I have not met any cosmetic that would do the same to my skin for so little spend.
I have no eczema or redness and sensitivity of my skin decreased. Oil dealt with my problematic complexion very well. 
Ladies, instead of buying a moisturizer, olive for frying and serum for split ends, you can go ahead and buy one product for - a coconut oil! 
You'll spend less money and gain much more health than you might think. 
I already use coconut oil in the kitchen, I add it to cocktail with coconut milk, soups, sauces, baking and frying. I also use it as butter on my banana bread! 
One of the many advantages this product has is that it helps burn calories. Sounds like a fairy tale? No! For the last five weeks of my diet with a nutritionist and personal trainer I have lost 5 kg, which in UK equals to 10 pounds and most of this is due to this wonderful product I write about. 
I eat an average of 3-4 tablespoons of coconut oil a day and lose weight :) 
Of course, I changed my eating habits and there's a lot of things I'm not allowed to eat, but if you begin to consciously take care of what you eat, I promise you'll achieve similar results as I do! 
Initially, I felt that my food smells and tastes coconut, but I got used to it very quickly. The food tastes delicious and I know that I eat the healthily. 
If new taste bothers you add a little bit of pink Himalayan salt to kill it to be found here . 

Coconut oil ensures better functioning of the brain, nervous system and the lauric acid in oil has anti-bacterial, anti-fungal and anti-virus advantages helping in the treatment of infections. 
Oil helps lessen cravings, improves blood cholesterol levels and reduces the risk of heart disease, reduces seizures and epilepsy, improves brain functions in patients with Alzheimer's and burning of fat in the abdomen. The oil has healing properties and nutrients, protects the hair from damage, moisturizes the skin and acts as a sunscreen SPF10. It also extends life :) More product information can be found hereI can highly recommend this product to anyone!

18 komentarzy:

 1. Właśnie słyszałam dużo dobrych i ciekawych opinii na temat oleju kokosowego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo polecam, skóra już nigdy nie będzie taka sama jak po użyciu oleju kokosowego. A w kuchni olej jest niezastąpiony! Dziękuje za odwiedziny pzdr

  OdpowiedzUsuń
 3. Testowałem i rzeczywiście bardzo dobry produkt. Szczególnie zalecany dbającym o zdrowie i trenującym. Must have!

  OdpowiedzUsuń
 4. Koniecznie muszę zakupić ten produkt!;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. ja własnie chcę kupić olej kokosowy :) a co do marketów to rzeczywiście w niektórych można znaleźc bardzo tani olej. I jest rzeczywiście mało infomracji;p
  Sandicious

  OdpowiedzUsuń
 6. Na oleju kokosowym można smażyć wielokrotnie i nie wytwarza żadnych szkodliwych substancji. A ten bezzapachowy jak dla mnie rewelka, bo w ogóle nie czuć kokosem. Widać dużo wysiłku, bo na fotkach wyglądasz rewelacyjnie :)
  www.szafamajniaka.blogspot.com www.majniaki.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Czasami stosuję, jednak mam opory przed nalożeniem na twarz.

  OdpowiedzUsuń
 8. Stosuje olej od wakacji, raz w tygodniu kładę maskę z oleju na włosy, na jakieś 2 godziny, potem normalnie myję włosy, stosuje też do ciała, ostatnio smażę na nim jajka sadzone z przyprawami i mi smakuje. Właśnie muszę kupić nowy słoik. Cecha oleju jest taka, że w ciepłym miejscu jest prawie płynny a w lodówce twardy jak smalec.

  OdpowiedzUsuń
 9. Olej kokosowy jest również cudowny ze względu możliwości poddawania obróbce termicznej wielokrotnie, bez uwalniania szkodliwych substancji. Jak dla mnie bezzapachowy i bezsmakowy wygrywa :)
  www.szafamajniaka.blogspot.com www.majniaki.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. też zaczęłam stosować i jest rewelacyjny :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Super ze tyle z Was juz Zna I stosuje. Zamiescilam wam link z najlepszym olejem do kupienia online. Pamietajcie ze ten Najlepszy to NIERAKTYFIKOWANY Ma najwiecej skladnikow odzywczych I leczniczych a o to Mam wlasnie chodzi. Ma tez dosc krotka przydatnosc do spozycia po otwarciu Wiec Nie trzymajcie go Na polce otwarty dluzej niz 2-3 miesiace. Zaleca sie trzymanie w lodowce po otwarciu. Ja Moj Sloj 1200g skonczylam w miesiac w 2 osoby :) Pzdr Was serdecznie I pogodnego tygodnia zycze.

  OdpowiedzUsuń
 12. ciekawy produkt, pozdrawiam:)
  swiatwkolorzeblond.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Osobiście tego oleju używam tylko do smażenia potraw.
  Muszę się przekonać jeśli chodzi o pielęgnację ciała.
  Fajny, pomocny wpis

  Pozdrawiam Zocha
  http://www.zocha-fashion.pl/

  OdpowiedzUsuń
 14. Ooo proszę, nawet nie wiedzialam, że ma również takie zastosowanie :D
  kiedyś koleżanka poleciła mi go na włosy- a że aktualnie jestem na etapie doprowadzania ich do stanu w miarę "normalności", bo mszczą się na mnie za te wszystkie lata eksperymentowania, to chwytam się teraz wszystkiego :)

  Bardzo przydanty post, na pewno wiele dziewczyn skorzysta z rad :)

  Dzięki kochana, że wpadlaś w odwiedzinki :*
  odpowiedzialam u siebie pod postem na Twoje pytanie :)

  milego dnia :)
  Daria

  OdpowiedzUsuń
 15. ciągle słyszę o nim wiele dobrego, ale nigdzie nie mogę na niego trafić :(

  OdpowiedzUsuń
 16. Lubię olej kokosowy, ale zwykle używałam go tylko na skórę lub na włosy. Muszę koniecznie spróbować go w kuchni :)
  Pozdrawiam!

  www.evelinebison.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. Również sporo dobrego słyszałam o oleju kokosowym, jednak nie miałam okazji przetestować. Wydaje się być ciekawą alternatywą, zwłaszcza kosmetyczną. Oleje roślinne potrafią wiele dobrego zrobić dla skory :)

  OdpowiedzUsuń
 18. stosuję olej kokosowy od 3 miesięcy do gotowania i włosów, jako szampon - uwielbiam go!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Adriana Style , Blogger